У яких випадках водій зобов'язаний надавати медичну довідку до органів ГИБДД?

Відповідно до Постанови Уряду РФ від 15 грудня 1999 р. № 1396 «Про затвердження Правил складання кваліфікаційних іспитів і видачі водійських посвідчень» (зі змінами від 8 вересня 2000 р., 21 листопада 2001, 14 лютого 2009 р.), медична довідка про допуск до керування транспортним засобом надається посадовим особам органів ГИБДД в наступних випадках:

  • При допуску до складання іспитів кандидата у водії (п. 4 ст. 16);
  • Для заміни водійського посвідчення, видачі водійського посвідчення замість втраченого (викраденого) документа (ст. 38);
  • У разі заміни отриманих громадянами Російської Федерації в інших державах міжнародних або національних водійських посвідчень цих держав (ст. 40);
  • При отриманні посвідчення водія особою, яка була позбавлена права керування транспортним засобом (ст. 42).

Вимагати медичну довідку про допуск до керування транспортним засобом під час зупинки ТЗ, інспектор ДПС не має право, тому згідно п. 2.1.1 ПДР, водій не зобов'язаний возити з собою медичну довідку.

Джерела:

  • base.garant.ru – Постанова Уряду РФ від 15 грудня 1999 р. № 1396 «Про затвердження Правил складання кваліфікаційних іспитів і видачі водійських посвідчень»;
  • base.consultant.ru – Постанова Уряду РФ від 31 липня 1998 р. № 880 «Про проведення Державного технічного огляду транспортних засобів і причепів до них ГИБДД МВС РФ»;
  • gai.ru – ПДР РФ п. 2 Загальні обов'язки водія.

Посилання додаткові на Vidpo.net:

  • Чи правда, що медична довідка (зразка 2010 року) для ГИБДД діє протягом 10 років?
  • Яке покарання передбачене водієві за керування транспортним засобом без медичної довідки?
  • Чи зобов'язаний водій надавати медичну довідку під час технічного огляду транспортного засобу?

Category: Авто

Comments (Прокоментуй!)

There are no comments yet. Why not be the first to speak your mind.

Leave a Reply