У яких випадках відсутність режиму миготіння зеленого сигналу світлофора вважається порушенням?

Зелений миготливий сигнал дозволяє рух і інформує, що час його дії закінчується і незабаром буде включений заборонний сигнал. Оскільки правила застосування дорожніх світлофорів на дорогах Російської Федерації регламентуються Державним стандартом Р 52289-2004, то слід звернутися до зазначеного документа для установки часу миготіння зеленого сигналу.

Як випливає з п. 7.4.3, режим світлофорної сигналізації для транспортних засобів може передбачати миготіння зеленого сигналу протягом 3-х секунд безпосередньо перед його вимкненням з частотою 1 миготіння в секунду. Допустимим відхиленням від зазначеної частоти вважається плюсом чи мінусом 10%. Відсутність миготливого зеленого в позначеному разі порушенням не є.

Для пішохідних світлофорів вимога про інформування пішоходів про майбутню зміну дозволяючого сигналу на заборонний є обов'язковим, у зв'язку з чим миготіння зеленого сигналу відбувається на протязі 3-х секунд. Відсутність режиму миготіння вказує на наявність порушення Державного стандарту.

Джерела:

  • prav-net.ru – ГОСТ Р 52289-2004 (п. 7.4.3);
  • gai.ru – пункт 6.2 Правил дорожнього руху.

Category: Авто

Comments (Прокоментуй!)

There are no comments yet. Why not be the first to speak your mind.

Leave a Reply