На який термін видається медична довідка про допуск до керування транспортним засобом?

З 1 січня 2012 року Наказом Міністерства охорони здоров'я РФ від 12 квітня 2011 року № 302н введені в дію переліки шкідливих і (або) небезпечних виробничих факторів і робіт, при виконанні яких проводяться попередні та періодичні медичні огляди (обстеження) працівників, зайнятих на важких роботах і на роботах із шкідливими і (або) небезпечними умовами праці.

Як випливає з пункту 27 Додатку № 2 до Наказу Міністерства охорони здоров'я РФ від 12 квітня 2011 року № 302н, періодичність медичних оглядів складає 1 раз на 2 роки. Відповідно дію медичної довідки про допуск до керування транспортними засобами здійснюється протягом двох років.

Раніше, відповідно до пункту 12 Додатка № 2 до Наказу МОЗ СРСР № 555 «Про вдосконалення системи медичних оглядів трудящих і водіїв індивідуальних транспортних засобів», який з 1 січня 2012 року не застосовується, періодичність медичних оглядів водіїв транспортних засобів становила 1 раз в 3 року.

Про дійсності довідки протягом 10 років

За деякими відомостями, представлених медичною клінікою, довідка про допуск до керування транспортним засобом нового зразка (форма 083/у-89) вважається дійсною протягом 10 років (Наказ Мінздравсоцразвітія РФ № 831н від 28.09.2010 р.).

Однак у Наказі № 831н «Про затвердження єдиного зразка медичної довідки про допуск до управління транспортним засобом» говориться про облікову формі № 036-10/у-10, яка, після її заповнення і відправки в архів, зберігається 10 років. Про терміни дії медичної довідки в Наказі Міністерства охорони здоров'я РФ № 831н нічого не говориться, оскільки терміни медичного осведетельствованія регулюються іншим правовим документом.

Слід вважати, раз медична довідка не входить в обов'язковий список документів, які водій повинен з собою возити, і під час технічного огляду транспортного засобу медична довідка не потрібна, а термін дії водійського посвідчення обмежується 10-ма роками, то звідси і випливає висновок про дію медичної довідки протягом 10 років. Таку думку вважається помилковим, тому керування транспортним засобом без допуску (минулий термін дії медичної довідки) є адміністративним правопорушенням, за яке передбачено відповідне покарання.

Джерела:

  • base.consultant.ru – Наказ Міністерства охорони здоров'я РФ від 28.09.2010 р. № 831н;
  • base.consultant.ru – Наказ МОЗ СРСР від 29.09.1989 р. (в ред. від 14.03.1996 р.) № 555;
  • rg.ru – Наказ Міністерства охорони здоров'я РФ від 12.04.2011 р. № 302н;
  • img.rg.ru – Додаток № 2 до Наказу № 302н.

Додаткові посилання на Vidpo.net:

  • У яких випадках водій зобов'язаний пред'являти медичну довідку до органів ГИБДД?
  • Яке покарання передбачене водієві за керування ТЗ без медичної довідки?
  • Чи зобов'язаний водій надавати медичну довідку під час технічного огляду транспортного засобу?
  • Чи має право інспектор ДПС на особистому ТЗ зупиняти водія?
  • Чи є порушенням ПДР персеченіе дорожньої розмітки «1.1», не відповідної ГОСТу?

Category: Авто

Comments (Прокоментуй!)

There are no comments yet. Why not be the first to speak your mind.

Leave a Reply