Які правила гри в баскетбол?

kakie pravila igry v basketbol rutvet 1 Які правила гри в баскетбол?Normal 0 MicrosoftInternetExplorer4

Ну, по-перше, уточнимо. Перші міжнародні правила гри в баскетбол були прийняті ще в 1932 році. Вони не залишалися статичними і постійно змінювалися. Останні найбільш значні зміни були внесені в 2004 році. Нових змін до сьогоднішнього моменту внесено не було.

Як правило, гра проводиться на баскетбольному майданчику розміром 25 на 14 м. Розміри щита, на якому закріплена корзина, становлять 180 на 120 см. Висота опори щита (тобто відстань від нижнього краю щита до грунту або до підлоги 2 м 75 см ). Кошик кріпиться на відстані 0,3 м від нижнього краю щита. Грають, як відомо, м’ячем. При цьому діаметр м’яча становить 70-80 см, а його вага 600-650 р.

Час гри в баскетбол складається з чотирьох матчів за 10 – 12 хвилин. Перерви між матчами різні. Так, перерва між другою і третьою чвертями становить 15 хвилин, між іншими – по дві хвилини. Гра починається зі спірного кидка в центрі майданчика.

Отже, безпосередньо про правила. В баскетбол грають дві команди по дванадцять чоловік. Це раз. Друге, безпосередньо на майданчику присутній по п’ять гравців від команди. Третє, кожна команда повинна закинути найбільшу кількість м’ячів в корзину свого суперника, при цьому, постаравшись не дати заволодіти м’ячем команді противника. Четверте, кожне попадання в кошик має свою «ціну». Так, якщо попадання було вироблено зі штрафної лінії, то цей кидок оцінюється в 1 очко. Якщо кидок був проведений з середньою або близької дистанції і м’яч влучив у кошик – 2 очки. Три очки дається за потрапляння в кошик з відстані 6 м 25 см і далі, тобто за триочкової лінії (дивимося по розмітці на майданчику).

Переможцем стає та команда, яка за результатами гри набере більшу кількість очок. Якщо в результаті гри у кожної команди рівну кількість очок, то призначається додатковий час (зазвичай це п’ять хвилин). Якщо і після цього додаткового часу переможець не визначився, то може бути призначений ще овертайм, ще, ще і ще – загалом, поки переможець таки не знайдеться.

Category: Спорт