Яке покарання передбачене водієві за керування транспортним засобом без медичної довідки?

Умови, що дають право керування транспортним засобом (ТЗ), регламентуються Федеральним законом РФ від 10 листопада 1995 року № 196-ФЗ «Про безпеку дорожнього руху».

У відповідності зі статтею 25 Федерального закону «Про безпеку дорожнього руху», до керування транспортним засобом допускаються особи, які не мають медичних протипоказань до водійських діяльності, а медичне забезпечення полягає в регулярному переосвидетельствовании водія на предмет виявлення абсолютних протипоказань до керування ТЗ.

Однак в загальні обов'язки водія, що встановлені пунктом 2.1.1 ПДР, не входить обов'язкове носіння та надання органам ГИБДД медичної довідки (в разі зупинки патрульним екіпажем ДПС).

З вищевикладеного випливає:

  • водій має право керувати транспортним засобом, якщо медична довідка відсутня при ньому;
  • але керування транспортним засобом без медичного переосведетельствованія (наприклад, закінчився термін дії довідки) є адміністративним правопорушенням, покарання за який передбачено за ч. 1 ст. 12.7 КоАП РФ у вигляді накладення адміністративного штрафу в розмірі 2500 (двох тисяч п'ятисот) рублів.

Джерела:

  • base.garant.ru – Федеральний закон «Про безпеку дорожнього руху» (ст. 23, 25);
  • gai.ru – ПДР РФ п. 2 Загальні обов'язки водія;
  • consultant.ru – КоАП РФ ст. 12.7 Управління транспортним засобом водієм, що не мають права керування транспортним засобом.

Див додатково на Vidpo.net:

  • Які документи повинен мати при собі водій?
  • Чи має право інспектор ДПС вимагати від водія медичну довідку?
  • Чи зобов'язаний водій надавати медичну довідку під час технічного огляду ТЗ?
  • Яке покарання передбачене водієві за керування ТЗ без поліса ОСАЦВ?
  • Кому дозволено керувати ТЗ без поліса ОСАЦВ?
  • Чи має право інспектор ДПС перевіряти документи поза стаціонарного поста на підставі Закону «Про поліції»?

Category: Авто

Comments (Прокоментуй!)

There are no comments yet. Why not be the first to speak your mind.

Leave a Reply