Яка історія ФК ЦСКА Москва? – Ч. 6

У сезоні 2004 року головним спонсором ЦСКА стала компанія «Сибнефть». За рахунок фінансових відрахувань спонсора були придбані кілька футболістів. З московського «Локомотива» перейшов захисник Сергій Ігнашевич, з волгоградського «Ротора» в команду прийшов Євгеній Алдонін, з аргентинського клубу "Рівер Плейт" – Осмар Феррейра, також були придбані Даніел Карвальо, Юрій Жирков і Чіді Одіа. Однак, незважаючи на всі придбання, справи в чемпіонаті йшли погано, до кінця першого кола команда посідала п'яте місце з 20 очкамі.В зв'язку з цим Жорже був звільнений, а його місце знову зайняв Валерій Газзаев.Летом були придбані бразильський нападаючий Вагнер Лав і серб Мілош Красіч.Газзаеву вдалося поправити турнірне становище команди, і на фініші ЦСКА зайняв друге місце, відставши від чемпіона – московського «Локомотива» – всього лише на одне очко. У своїй групі Ліги Чемпіонів ЦСКА вдалося посісти третє місце, це дозволило армійцям взяти участь у кубку УЄФА навесні 2005 року.

Футболісти ЦСКА – володарі Кубка УЄФА сезону 2004/2005

У міжсезоння 2005 року команда покинули Сергій Семак, який перейшов в ПСЖ, Дмитро Кириченко, який опинився в «Москві» і Іржі Ярошик, який перебрався до «Челсі», а поповнилася команда бразильським півзахисником Дуду. Сезон 2005 року для армійців почався домашнім матчем з португальською «Бенфікою» в рамках 1/16 Кубка УЄФА, який завершився перемогою ЦСКА 2:0, в гостьовому матчі армійці зіграли внічию 1:1. Наступним суперником ЦСКА став сербський клуб ФК «Партизан», гостьовий матч у Белграді завершився з рахунком 1:1, а домашній в Краснодарі – »2:0 на користь червоно-синіх. У наступному раунді армійці розгромили французький «Осер» 4:0. Незважаючи на поразку в гостях 2:0, ЦСКА зміг продовжити виступ у єврокубку. У півфіналі ЦСКА протистояла італійська «Парма», обігравши яку (0:0, 3:0), москвичі вийшли в фінал. Суперником у фіналі кубка УЄФА став португальський клуб "Спортинг", матч проходив у Лісабоні на стадіоні Жозе Алваладе 18 травня 2005. Перший гол у матчі, на 29 хвилині, забив півзахисник "Спортінга" Рожеріо. На 56-й хвилині гри, Василь Березуцький після подачі Карвальо зрівняв рахунок, на 65-й хвилині армієць Юрій Жирков збільшив відрив від суперника, а на 75-й хвилині зустрічі Вагнер Лав встановив остаточний рахунок у матчі – 3:1. Вперше в історії російський клуб виграв кубок УЄФА. 29 травня 2005 в фіналі кубка Росії ЦСКА обіграв з рахунком 1:0 підмосковні «Хімки», єдиний м'яч забив Юрій Жирков. У чемпіонаті країни, в 29 турі, достроково, обігравши московське «Динамо», армійці вдруге в своїй історії стали чемпіонамі.Сезон 2005 до цих пір вважається найбільш успішним в історії армійського клубу.

У міжсезоння 2006 року команда покинув ряд молодих футболістів, замість них був придбаний бразильський нападаючий Жо. Вже у другому турі в матчі проти ярославського «Шинника» новачок забив чотири голи. Перша поразка команда зазнала у 5-му турі чемпіонату, програвши «Локомотиву» 3:2. Після першого кола армійці з 31 набраним очком ділили перше місце з московським «Спартаком». У кубку Росії армійцям, який обіграв у півфіналі пітерський «Зеніт» (1:0, 3:0), треба було зустрітися з клубом «Спартак» Москва. Здобувши переконливу перемогу з рахунком 3:0, ЦСКА став володарем трофею втретє. У другому колі чемпіонату ЦСКА не втратив лідируючих позицій, і, в 29 турі, у Владивостоці, за тур до закінчення чемпіонату, розгромивши з рахунком 4:0 місцевий клуб «Луч-Енергія», завоював золоті медалі. У лізі чемпіонів армійський клуб виступав упевнено, займаючи за два тури до фінішу друге місце, проте, домашню поразку від ФК «Порту» (0:2), і гостьове, від аутсайдера «Гамбурга», не дозволили армійцям вийти з групи.

Вагнер Лав – кращий бомбардир Чемпіонату Росії сезону 2008

Перед сезоном 2007 команду покинув хорватський нападник Івіца Оліч, який перейшов в німецький клуб «Гамбург», а також кілька молодих гравців, в їх числі Олександр Салугін, Кирило Кочубей і Володимир Габулов. Замість них були придбані два молодих півзахисника – турок Еркін Джанер і бразилець Рамон.В січні 2007 року ЦСКА взяв участь у розіграші Кубка Першого каналу, в своїй групі ЦСКА обігравши «Хапоель» Тель-Авів (4:1) і донецький «Шахтар» ( 0:2) вийшов у фінал. Фінал кубка проходив у Тель-Авіві на стадіоні Блюмфельд, ЦСКА протистояв московський «Спартак». Рахунок у матчі, на 52-й хвилині гри, відкрив півзахисник ЦСКА Дуду, через 6 хвилин Роман Павлюченко зрівняв рахунок, а на 67-й хвилині новачок армійців Рамон відкрив свій рахунок голам за ЦСКА. У кінцівці другого тайму нападник «Спартака» Павлюченко замкнув навіс з флангу і грудьми вніс м'яч у сітку воріт Акінфєєва. В овертаймі, на останній, 120-й хвилині гри, армієць Жо ударом голови вивів свою команду вперед, відігратися «Спартак» вже не зміг. У лютому, в рамках Кубка УЄФА, ЦСКА зустрічався з ізраїльським клубом «Маккабі», в першій зустрічі, що проходила у Владикавказі, матч закінчився з рахунком 0:0, а в гостьовому матчі армійці зазнали поразки з мінімальним счетом.В перших семи матчах 16 – ого чемпіонату Росії ЦСКА здобув чотири перемоги, дві нічиї та одна поразка з різницею м'ячів 13:6, але незабаром армійців очікувала серйозна втрата: 6 травня 2007 року, в матчі 8-го туру чемпіонату Росії проти «Ростова» воротар ЦСКА Ігор Акінфєєв отримав травму . Борючись за верховий м'яч в штрафній, він невдало приземлився і порвав хрестоподібні зв'язки коліна. За оцінками лікарів, у великий футбол воротар навряд чи міг повернутися до кінця сезону. Після травми основного голкіпера команди пішов ряд невдалих матчів, це призвело до того, що в кінці першого кола команда посідала 5-е місце. У літнє міжсезоння в команду прийшли нові футболісти: нападаючий Давид Янчик, захисник Едуардо Ратінов, півзахисник Павло Мамаєв та воротар Євген Помазан.Во другій половині сезону команда змогла дещо поправити своє становище у турнірній таблиці і закінчила чемпіонат на третьому місці.

Сезон 2008 року

11 січня 2008 ЦСКА відправився на перший збір в ОАЕ в місто Дубаї. Збір проходив до 23 січня, в першому зборі брали участь 23 гравці команди. Перший матч у новому році ЦСКА провів 20 січня 2008 року, на зборах проходять в ОАЕ, проти місцевого клубу другого дивізіону «Аджман», матч завершився з рахунком 5:0 на користь армійців. 23 січня 2008 ЦСКА увійшов в Асоціацію європейських клубів, футбольну організацію, що прийшла на зміну G-14. 27 – 30 січня клуб взяв участь у розіграші Кубка Першого каналу. Перший матч проти донецького Шахтаря завершився з рахунком 3:1 на користь «гірників», за «армійців» єдиний гол забив, після навісу зі штрафного, Сергій Ігнашевич. Матч проти місцевого «Бейтара» також завершився поразкою ЦСКА, цього разу з рахунком 1:0. 17 травня команда виграла Кубок Росії, обігравши пермський «Амкар». По ходу матчу Амкар вів 2:0, але ЦСКА зміг відігратися і перемогти по пенальті. [88]

У зв'язку з проведенням ЄВРО-2008, чемпіонат Росії був перерваний після 11-го туру. На чемпіонат Європи у складі збірної відправилися п'ять футболістів ЦСКА: Акінфєєв, В. Березуцький, А. Березуцький, Ігнашевич, Жирков. За результатами змагання збірна Росії завоювала бронзові медалі, а Юрій Жирков увійшов до символічної групу турніру.

У літнє міжсезоння команду покинув бразильський нападаючий Жо, перешедщій в англійський клуб «Манчестер Сіті» за 18 мільйонів фунтів. Жо за два з половиною сезони в ЦСКА провів в загальній складності 77 матчів, в яких забив 44 м'ячі.

8 липня президент ЦСКА Євгеній Гінер оголосив про відхід у кінці сезону головного тренера армійців Валерія Газзаєва.

12 липня ЦСКА, в рамках 13 туру Чемпіонату Росії, в принциповому матчі, здобув переконливу перемогу з рахунком 1:5 над московським «Спартаком». Рахунок в матчі був відкритий на 15-й хвилині гри, нападником армійців Вагнером Лавом, який забив гол після розіграшу штрафного удару. На 34-й хвилині, після навісу Алана Дзагоєва бразилець подвоїв рахунок у матчі, а на 44-й хвилині Вагнер реалізував вихід один на один і зробив хет-трик. Після перерви ЦСКА продовжив атакувати ворота суперника, на 54-й хвилині матчу, Дзагоєв зробив передачу на Мілоша Красіча, який невідпорно пробив у нижній кут воріт Плетікоси. Спартаківці змогли відіграти один м'яч, на 68-й хвилині зустрічі, що вийшов на заміну Микита Баженов ударом в дев'ятку зробив рахунок матчу 4:1, а на 77-й хвилині Еркін Джанер, ударом зі штрафного встановив остаточний рахунок у матчі – 5:1. Ця поразка для «Спартака» стало найбільшим в чемпіонатах Росії. На думку експерта газети «Спорт-експрес» в «банерної війні» також перемогли армейци.По закінченню першого кола змагання команда зайняла 7-е місце, що є найгіршим результатом останніх років. Після перемоги над «Спартаком» послідувала серія невдалих матчів, в яких армійці зазнали однієї поразки і чотири матчі зіграли в нічию, причому три матчі закінчилися з рахунком 0:0. Безгольова серія була перервана в 1/16 Кубка Росії 2008-2009, у виїзному матчі проти володимирського «Торпедо», який закінчився з рахунком 1:4.

У 22-му турі чемпіонату, ЦСКА, в гостьовому поєдинку, з рахунком 3:1, переграв чинного чемпіона – петербурзький «Зеніт». Рахунок, на третій хвилині матчу, відкрив молодий півзахисник армійців Алан Дзагоєв, після точного пасу Вагнера Лава. На 57-й хвилині матчу, Себастьян Пюігренье збив у своєму штрафному Красіча. Пенальті реалізував Вагнер. А на 65 хвилині, після прострілу Юрія Жиркова, Дзагоєв оформив дубль. Петербуржці змогли відігратися лише на 88-й хвилині. Гол у ворота москвичів забив Павло Погребняк. Вже в доданий час захисник ЦСКА Антон Григор'єв отримав другу жовту картку і був вилучений з поля. Перемога над «Зенітом» стала для москвичів 250-й у чемпіонатах Росії.

У 29-му турі чемпіонату Росії армійці приймали в «Лужниках» казанський «Рубін», який достроково оформив своє чемпіонство в 2008 році. Гра завершилася з рахунком 4:0 на користь червоно-синіх. Після першого тайму команди пішли на перерву з рахунком 0:0. У другому таймі Вагнер Лав оформив хет-трик, а остаточний рахунок встановив Юрій Жирков.

По закінченню сезону ПФК ЦСКА завоював срібні медалі чемпіонату Росії і забезпечив собі вихід в груповий етап Ліги чемпіонів, відставши від чемпіона – казанського «Рубіна» – на 4 очки.

Єврокубкова осінь для ЦСКА почалася 18 вересня 2008 року з гостьового матчу першого раунду Кубка УЄФА проти хорватського клубу Славен, гра закінчилася з рахунком 1:2 на користь армійців, у матчі, який проходив 30 вересня в Москві ЦСКА переміг з рахунком 1:0, автором єдиного гола у грі став Олексій Березуцький. За результатами жеребкування ЦСКА потрапив в групу «H» групового раунду кубка, разом з французьким клубом "Нансі", іспанським «Депортіво», голландським «Фейєноордом» а також польським «Лехом». У першому матчі групи раунду проти «Депортиво» ЦСКА переміг з рахунком 3:0, голи забили Алан Дзагоєв (9 ', 12') і Вагнер Лав (61 '). Другий матч відбувся 6 листопада 2008 року в Роттердамі проти Фейєноорда. Незважаючи на сумнівне суддівство і грубість суперника, ЦСКА переміг з рахунком 1:3. Наступний матч у кубку УЄФА армійці проведуть 27 листопада 2008 проти польського клубу «Лех»

Клубні кольори і форма

У першому офіційному матчі, який пройшов 14 серпня 1911 проти команди «Вега», футболісти ОЛЛС грали в темно-синіх футболках та білих трусах. [105] З того часу і до 1938 року, ця колірна гама була офіційним кольором команди.

Category: Спорт