Хто має право керувати транспортним засобом без поліса ОСАЦВ?

В силу пункту 3 статті 4 Федерального закону № 40-ФЗ «Про обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів» (від 25.04.2002 р.) обов'язок по страхуванню цивільної відповідальності не поширюється на власників наступних транспортних засобів:

  • транспортних засобів, максимальна конструктивна швидкість яких становить не більше 20 кілометрів на годину;
  • транспортних засобів, на які за їх технічними характеристиками не поширюються положення законодавства Російської Федерації про допуск транспортних засобів до участі в дорожньому русі на території Російської Федерації;
  • транспортних засобів Збройних Сил Російської Федерації, інших військ, військових формувань і органів, в яких передбачена військова служба, за винятком автобусів, легкових автомобілів та причепів до них, інших транспортних засобів, що використовуються для забезпечення господарської діяльності Збройних Сил Російської Федерації, інших військ, військових формувань і органів;
  • транспортних засобів, зареєстрованих в іноземних державах, якщо цивільна відповідальність власників таких транспортних засобів застрахована в рамках міжнародних систем страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів, учасником яких є професійне об'єднання страховиків, чинне відповідно до цього Федеральним законом (далі – міжнародні системи страхування);
  • належать громадянам причепів до легкових автомобілів.

Також обов'язок по страхуванню цивільної відповідальності не поширюється на власника транспортного засобу, ризик відповідальності якого застрахований іншою особою (страхувальником). Про це йдеться в пункті 4 статті 4 ФЗ «Про ОСАЦВ». Іншими словами, якщо, наприклад, водій керує службовим ТЗ, яке застраховане організацією, то водій не піддається адміністративному покаранню.

Джерело:

  • consultant.ru – стаття 4 Федерального закону № 40-ФЗ «Про обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів».

Category: Авто

Comments (Прокоментуй!)

There are no comments yet. Why not be the first to speak your mind.

Leave a Reply