Чи зобов'язаний водій надавати медичну довідку під час технічного огляду транспортного засобу?

Відповідно до Постанови Уряду РФ від 31 липня 1998 р. № 880 «Про проведення Державного технічного огляду транспортних засобів і причепів до них ГИБДД МВС РФ», в Положенні до документа у підпункті «в» пункту 6 говорилося про те, що водій зобов'язаний був пред'являти медичну довідку.

Постановою Уряду РФ від 13 листопада 2010 р. № 908 «Про внесення змін до Положення про проведення державного технічного огляду автомототранспортних засобів і причепів до них Державною інспекцією безпеки дорожнього руху Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації» підпункт «в» пункту 6 визнано недійсним. Тому медичну довідку при проходженні технічного огляду транспортного засобу водій не зобов'язаний пред'являти.

Однак у Постанові № 908 від 13 листопада 2010 р. нічого не говориться про скасування, або внесення змін до підпункту "б" пункту 2, в якому згадується про контроль допуску водіїв до керування транспортним засобом. Допуск водіїв до керування транспортних засобів здійснюється на підставі медичного осведетельствованія / переосведетельствованія, тобто на підставі медичної довідки. Про це йдеться в ст. 23, 25 Федерального закону РФ від 10 листопада 1995 року № 196-ФЗ «Про безпеку дорожнього руху».

Але виходячи з функцій, які покладені на медичних працівників (допуск до керування транспортними засобами за медичними показаннями) і на працівників станцій технічного огляду (огляд транспортних засобів і допуск їх до експлуатації), слід вважати, що медична довідка абсолютно не потрібна при технічному огляді ТЗ , а під «поняттям допуск до керування транспортним засобом» мається на увазі щось інше, наприклад, водійське посвідчення, свідоцтво про реєстрацію ТЗ, поліс ОСАЦВ і ін документи, зазначені в підпункті «в» пункту 6 Положення до Постанови Уряду РФ від 31 липня 1998 р . № 880 (в ред. від 13 листопада 2010 р. № 908).

Джерела:

  • base.consultant.ru – Постанова Уряду РФ від 31 липня 1998 р. № 880 (в ред. від 13 листопада 2010 р. № 908);
  • base.consultant.ru – Постанова Уряду РФ від 13 листопада 2010 р. № 908;
  • rg.ru – коментар «Російської газети» до Постанови Уряду РФ від 13 листопада 2010 р. № 908.

Посилання додаткові на Vidpo.net:

  • У яких випадках водій зобов'язаний надавати медичну довідку до органів ГИБДД?
  • Чи правда, що медична довідка (зразка 2010 року) для ГИБДД діє протягом 10 років?
  • Яке покарання передбачене водієві за керування транспортним засобом без медичної довідки?

Category: Авто

Comments (Прокоментуй!)

There are no comments yet. Why not be the first to speak your mind.

Leave a Reply