Чи можна продати квартиру, куплену за допомогою материнського капіталу, і наскільки такі дії законні

mozhno li prodat kvartiru kuplennuju s pomoshhju 1 Чи можна продати квартиру, куплену за допомогою материнського капіталу, і наскільки такі дії законні

Зміст:

  1. Чи передбачена законом можливість продати нерухомість, куплену на материнський капітал?
  2. Обмеження, які можуть виникнути при продажу об’єкта нерухомості
  3. Оформлення іпотеки на основі попереднього продажу житла, купленого на «материнські гроші»

Шість років дії програми надання «материнського капіталу» після народження другої або наступних дітей у сім’ї показали, що одним з найпоширеніших варіантів використання отриманої суми стає спрямування коштів на поліпшення житлових умов. Часто перешкодою такої покупки стає побоювання, що надалі набуті квадратні метри буде складно реалізувати. Наприклад, квартиру, куплену за рахунок наданої державою суми, в майбутньому продати не вийде. Певні перешкоди виникнути насправді можуть, щоб їх подолати, стоїть перед прийняттям рішення оцінити всі перспективи і потенційні негативні моменти. Доброю допомогою в цій ситуації стає уважне вивчення Федерального закону від 29 грудня 2006 р. № 236-ФЗ. Цей документ досі фахівці називають «сирим», але його положення часто стають основою грамотних дій.


Чи передбачена законом можливість продати нерухомість, куплену на материнський капітал?

Після оформлення покупки, особливо у випадку, якщо вартість вносилася відразу, нова житлоплоща повністю переходить у власність покупця. Надалі на квартиру або будинок, куплені в рамках реалізації засобів, передбачених федеральним законодавством для сімей з другим новонародженим, поширюються принципи і правила, що діють стосовно звичайного продажу і купівлі об’єктів нерухомості на території нашої держави. Враховуючи, що з 1 січня 2014 материнський капітал збільшено до 429 408 рублів 50 копійок, в багатьох регіонах країни він може стати солідним додатковим внеском в загальну вартість покупки, питання, чи можна продати квартиру, куплену за допомогою материнського капіталу, надалі стає все більш актуальним. До речі, ті, хто ще не реалізував своє право, після уважного знайомства із змінами в 236-ФЗ, дізнаються, що на руки їм буде видана актуалізована сума, а не та, яка була вписана в документ в момент документування реалізації свого права.

mozhno li prodat kvartiru kuplennuju s pomoshhju 1 1 Чи можна продати квартиру, куплену за допомогою материнського капіталу, і наскільки такі дії законні

Навіть ця досить солідна сума таки зазвичай стає внеском в покупку довгоочікуваного власного житла в приватному секторі або в міський висотці невеликій загальній площі. Як правило, такий об’єкт нерухомості майже будь-яка родина намагається розширити. У законі і підзаконних документах термін володіння квадратними метрами, купленими з використанням коштів, отриманих після появи в родині другої або будь-якого наступного малюка, не обмовляється. При наявності коштів на нове придбання продати їх можна в будь-який момент.

Якщо ви ще тільки плануєте придбання житла, то дізнайтеся, на що спиратися при покупці квартири.

Обмеженням по терміну проведення угоди стають тільки зазначені в законі три роки. Тільки по їх закінченню після з дня народження або усиновлення спадкоємця можна проводити будь-які угоди з виділеними і зазначеними в сертифікаті сумами. Тобто після закінчення трьох років, покупки об’єкта нерухомості та повного оформлення його у власність продавати такі «принесені лелекою» кімнати і будинки можна буквально на наступний день.

У законі передбачено і момент, що дозволяє реалізувати суму, названу сертифікатом, раніше, ніж через три роки після народження крихітки. Відповідно до частини 6.1 статті 7 ФЗ № 236, подати заяву на отримання коштів можна в будь-який момент в тому випадку, якщо кошти необхідні для виплати боргів по кредиту на купівлю житла або на оплату чинного іпотечного кредиту, оформленого на ім’я офіційного представника сина чи дочки .

mozhno li prodat kvartiru kuplennuju s pomoshhju 2 1 Чи можна продати квартиру, куплену за допомогою материнського капіталу, і наскільки такі дії законні


Обмеження, які можуть виникнути при продажу об’єкта нерухомості

Розглядаючи, як продати квартиру, куплену з використанням материнського капіталу, важливо пам’ятати, що в список власності на такий об’єкт нерухомості обов’язково включається хлопчик чи дівчинка. Той самий, народження якого стало основою для отримання суми, названої законодавством. Подальші операції з отриманою за рахунок появи нового члена сім’ї власності, одним із власників якої є неповнолітня дитина, оформлюється тільки за участю представників органів опіки та піклування.

Альтернативним варіантом стає невключення малюка в число власників. За положеннями ФЗ № 236 це є порушенням законодавства і обов’язково з’ясується при продажу будь-якого житла, купленого на кошти материнського капіталу. Це буде виявлено при першій же перевірці об’єкта нерухомості. Сьогодні всі агентства нерухомості уважно ставляться до угод, учасниками яких стають сім’ї з дітьми, народженими після 01.01.2007 року. Перевірка проводиться за всім особам, зареєстрованим у квартирі мінімум з цієї дати.

mozhno li prodat kvartiru kuplennuju s pomoshhju 3 1 Чи можна продати квартиру, куплену за допомогою материнського капіталу, і наскільки такі дії законні

При оформленні такої угоди важливо пам’ятати, що в органи опіки необхідно надати максимальну інформацію про нове житло дитини-власника. Відповідно до законодавства, воно має бути не менше за площею і не гірше, ніж діючі умови проживання. У разі погіршення житлових умов крихти органи опіки та піклування можуть розглянути можливість внесення на персоніфікований рахунок суми, еквівалентної вартості «його» квадратних метрів на момент продажу. Користуватися таким рахунком дитина зможе тільки після того, як буде визнаний дієздатним. Дозвіл від органів опіки та піклування має бути офіційно зарезервовано в місцевій районній адміністрації персоною не нижче глави.

Проблема з тим, як продати житло, куплене на материнський капітал, через кілька років з дитиною, включеним до списку власників, може виникнути вже з причини відмови дитини на оформлення угоди. Будучи власником, він здатний зробити значний вплив на цей процес.

Оформлення іпотеки на основі попереднього продажу житла, купленого на «материнські гроші»

В умови продажу квартири або будинку, купленого на материнський капітал, з 2007 року включається максимально кількість позицій, покликаних захистити права малюка, народження якого стало причиною надання коштів. У тому числі значна кількість додаткових вимог необхідно виконати в разі, якщо куплена на виділені державою кошти квартира стає основою наступної угоди з отриманням іпотеки. Програми придбання об’єктів житлової власності в іпотеку з внесенням початкового внеску у вигляді житла, в якому сім’я проживає, сьогодні поширені. Але більшість банків з обережністю ставляться до надання кредиту з початковим внеском у вигляді єдиної квартири сім’ям з неповнолітніми дітьми. Тим більше побоювання у банків викликають будь-які варіанти угод, де діти є співвласниками.

Зараз відомо, що термін дії цієї програми продовжений до 2016 року. Враховуючи позитивні приклади її реалізації, можна припускати, що вона продовжить існування і надалі, допомагаючи поліпшувати демографічну обстановку країни і рівень життя її жителів.


Category: Закон

Comments (Прокоментуй!)

There are no comments yet. Why not be the first to speak your mind.

Leave a Reply