Чи має право інспектор ДПС нести службу на особистому транспортному засобі?

Інспектору ДПС забороняється здійснювати патрулювання на особистому транспортному засобі. Така заборона встановлений Адміністративним регламентом по роботі дорожньо-патрульної служби, де чітко прописано, що співробітник зобов'язаний виконувати службові зобов'язання на патрульному автомобілі.

Але так як до патрульним автомобілям відносяться і транспортні засоби, що не мають спеціальні цветографические схеми і пристрої для подачі спеціальних сигналів, то встановити, кому належить автомобіль (Державтоінспекції, або особисто інспектору ДПС), – досить-складне завдання.

Але і тут водієві слід звернутися до Наказу МВС РФ № 185:

  • Пункт 33. При виконанні державної функції співробітники повинні знаходитися в форменому обмундируванні (співробітники Державтоінспекції – з нагрудним знаком), мати службове посвідчення.

Іншими словами, якщо інспектор ДПС здійснює патрулювання на автомобілі без розпізнавальних знаків і при цьому на інспектора відсутня формене обмундирування з нагрудним знаком, то зупиняти транспортний засіб йому заборонено. Якщо все ж учасника дорожнього руху зупинив інспектор ДПС, який порушив пункт 33 Наказу МВС № 185, то його дії можна буде оскаржити в порядку, встановленому Законодавством РФ.

Джерела:

  • base.garant.ru – Наказ МВС РФ № 185 (пункт 33)
  • rg.ru – Наказ МВС РФ від 31.12.2009 р. № 1023 про зміни в Наказі МВС РФ № 185.

Додаткові посилання на Vidpo.net:

  • Які транспортні засоби відносяться до патрульним автомобілям ДПС?
  • Чи має право інспектор ДПС приймати гроші від водія?
  • Що робити, якщо постанову по справі про АПН було загублено водієм?
  • На який час інспектор ДПС має право зупиняти транспортний засіб?
  • Чи має право інспектор ДПС зупиняти транспортний засіб у темний час доби?
  • Як сплатити штраф за порушення ПДР, якщо відсутня квитанція?

Category: Авто

Comments (Прокоментуй!)

There are no comments yet. Why not be the first to speak your mind.

Leave a Reply